Květen 2012

REFERENCE

27. května 2012 v 19:52 | Iva |  Reference

  • Ivko, moc děkuji za dnešní spršku, byla víc než potřebná! Doma je klid a cítím se skvěle, děkuji moc!!! A.

  • Milá Ivo, stále vidím před sebou Tvé jasné oči, jen jsem ti to nestačila říct. Děkuji ti za všechno.Potřebuju na sobě ještě hodně pracovat. J.

  • Paní Ivo, dnes je mi po dlouhé době dobře. Po několika měsících jsem se konečně vyspala. Nejvíc mi dalo setkání se svým vnitřním dítětem... S.

  • Paní Hastíková, jako zázrakem mé akutní gynekologické problémy do rána odešly. Je mi tak nějak lehko... M.

  • Chtěla bych vám sdělit, že po 2 týdnech, kdy se pokouším měnit své myšlení a chování, se to již projevilo u syna. Téměř přestává kašlat, astmatické záchvaty mizí... S.

  • Po terapii se zklidnilo chování mých ,,divokých" dětí a začalo měnit celé okolí... E.

  • Bože, jak to, že jsem to dřív neviděla... J.
  • Ráda bych Vám Ivo z celého srdce poděkovala za naše setkání. Je úžasný pocit vidět a opět nalézt, vcítit a vnímat sama sebe. Jenom být. Používáte svůj dar k tomu, abyste pomohla lidem se najít a být sám sebou a to je z mého pohledu něco mimořádného. Díky za to, že jste.... P.B.

° Paní H. chci Vám poděkovat za včerejšek. V mnohém jste mi otevřela oči, ale cítím se moc dobře.
Obvykle dost přemýšlím, teď je to trochu jinak, dokonce jsem zůstala jen tak a poslouchala ticho...N.


°Zdravím Vás Ivo, píšete pěkné články, určitě se na některém semináři uvidíme.
Já se mám čím dál líp, za což vděčím i Vám.
Největší školou je pro mě poslouchat sám sebe a mít se rád.
Díky těmto dvěma "banalitám" se mně i mému okolí mění život hodně k lepšímu. D.

° Dobrý den Ivo,
především bych rád poděkoval za odblokování a zároveň ještě poprosil o konzultaci.
Sobotní terapii bych potřeboval ještě doladit. A za čas bych si rád zopakoval vaši párovou terapii.
Přišli jste na super systém. Chci jít ještě dál a hlouběji, prosím. R.

° Právě jsem dočetla nejnovější článek, je tak mimořádný a nádherný a tolik lidský.
Tolik odvahy a otevřenosti - nádhera.
Díky za to, že jste. Petra

° Milá Ivo,
právě jsem dočetla Tvoji novou úvahu o umírání a brečím a brečím...
Dovol, abych Ti vyjádřila hlubokou účast a zároveň obdivuji Tvoji otevřenost a velmi Ti děkuji,
že nám všem ukazuješ, že to jde úplně jinak, než jsme byli zvyklí dosud.
Za pár dnů to budou čtyři roky, co odešla moje maminka a já cítím, kolik ještě nezpracovaného
a neuzavřeného v sobě mám. Ale Ty jsi mi ukázala cestu, co a jak s tím, moc Ti za to děkuji!!
Musím říct, že celkově se mně teď tak mění život, že nestačím zírat!!
Všechna ta destruktivní energie, kterou jsem cítila, se proměnila v obrovskou sílu, která mě teď vede...
a je mi tak nádherně, jako nikdy předtím. Už si té změny dokonce všimlo i okolí, ale to samozřejmě není
podstatné-podstatná jsem JÁ - což jsem si až donedávna neuvědomovala.. H.

KDO JSEM 2012

27. května 2012 v 19:32 | Iva |  Kdo jsem?


K etikoterapii jsem se dostala před sedmi lety, kdy jsem nějaký čas působila jako poradce detoxikační metody MUDr. Jonáše. Má snaha pomáhat lidem byla jistě v pořádku, ale dnes již vím, že má-li člověk léčit, musí mít ve svém životě uklizeno, to jsem v té době rozhodně já neměla.
Bylo mi čerstvě čtyřicet a já prošla svou krizí, musela přerušit práci terapeuta a veškeré síly soustředit na sebe. Z alternativních metod jsem toho prošla nemálo, a jistě ne náhodou mi do cesty vstoupila etikoterapie. Etikoterapeut Jan Cindler mě až drsně posunul více k poznání sebe samé, skutečnosti kolem sebe a nutnosti změny myšlení a za to mu dodnes děkuji. Následovaly kurzy u Vladimíra Vogeltanze a roční kurz u Petra Stárka ve Vyšezdraví Praha, jehož etikoterapeutická metoda v kombinaci s výkladem Dahlkeho psychoterapie, využitím znalostí čínské medicíny a systému pentagramu mě doslova nadchla.


K tomu, aby se člověk vytrhnul z koloběhu života, se v jeho životě odehraje událost, nehoda, nemoc nebo úmrtí blízkého člověka.Někdy se stává,že na to sám nestačí. Má možnost navštívit lékaře, brát antidepresiva nebo konzultovat problémy u psychiatra. Málokterý lékař má však dostatek času rozebrat širší souvislosti všeho, co se událo. Právě tuto cestu razí etikoterapie, nabízí klientovi odpovědi, proč se u něj právě tento symptom nemoci nebo úzkost, strach objevil, co může udělat proto, aby ho pochopil, přijal a poté se ho zbavil. Formou diskrétního povídání v přijemném prostředí postupně pojmenujeme vaši dosavadní cestu, budeme spolu hledat možnosti a volby jít pouze tak, jak to cítíte uvnitř.


Skutečně se hodně poslední dobou vše mění, nastává doba znovuobjevování vědomí, kdy vědomí začne jak píše B.Bays "být novou měnou". Být vědomý není jednoduché. Byli jsme vychováváni po generace v systému silného potlačování sebe samých a tak údiv v obličejích mých klientů, že se to smí - být sám sebou, vyjadřovat sám sebe, to je pro ně překvapením, snad něčím zakázaným, neslušným ... Každý z nás ušel už kus cesty, takže lze hodnotit podle reality, která každého z nás obklopuje, zda je to jeho cesta duše.
Přes dvacet let práce v pomáhajících profesích se denně setkávám s různými osudy lidí. Jako fyzioterapeut, v profylaxi těhotných žen, jako lektor různých cvičení, v ordinaci praktického lékaře a v posledních letech jako etikoterapeut.

Jako lektor cvičení se vždy snažím, aby cvičící "byl u sebe", ať už plným soustředěním na dech, sledováním práce svého těla nebo udržováním stabilizačního systému v akci. Velmi rychle lze rozeznat klienty, kteří cvičí pro radost z pohybu nebo jen z jakéhosi módního trendu " muset se starat o své tělo". I tady se lidé učí být v přítomnosti.
Jsem pozorovatelem vyjadřování a chování pacientů u lékaře, z jejich energetického působení, emocí, psychických vzorců rodových linií a tím následných genetických zátěží - my to máme v rodině, tak já to musím mít taky a nemůžu s tím nic dělat..

Jsem přesvědčena, že u nás v Česku chybí vzájemná spolupráce mezi klasickou medicínou a alternativními terapeuty. Byla vystavěna hráz, jako by snad jedno druhé ohrožovalo. Chybí také osvěta, mnoho lidí o jiných přístupech neví nebo mají obavu z reakcí svých lékařů. Není třeba soupeřit, odsuzovat jedno nebo druhé, vždyť pro mnohé je přenechání odpovědnosti za své zdraví na lékaře nebo chemický lék tou momentálně jedinou cestou. Každý člověk má možnost si volit svůj směr cesty.Tady záleží na míře osobní zodpovědnosti a chuti něco změnit ve svém životě.

Etikoterapie, nazvaná také homeopatií duše, dává odpovědi na otázky etiky= mravnosti ne směrem ke společnosti, ale směrem k sobě samému.

Etikoterapeut jako průvodce klienta navede postupně k poznávání sebe sama, sebereflexi, pozorování projekce do okolí. Po čase klient zvládá vědomě měnit svůj život, jakým směrem, to už záleží na klientovi samotném.
Být "pánem svého života", vzít zodpovědně život do svých rukou a sám si volit svoji realitu. To je vědomá transformace bytí v přítomném okamžiku, se kterou se učíme pracovat co nejlépe, jako pozorovatelé, bez emocí.
Soustředěním na čirou přítomnost sílí využívání intuice, rozpoznáváme, kdy nás ego svádí z cesty.
Opravdové sebepoznání nám přinese pravdivé informace o nás: souzní s naší duší, každý člověk ten pocit pozná! Přivede nás k celistvosti a my pak umíme dobře nakládat se svou energií.

MYSL - DUŠE - DUCH jsou v souladu !!!


Velmi miluji přírodu a pohyb v ní, rozhodla jsem se letos terapie rozšířit o putování s etikoterapií.
Já jako průvodce a Vy můžeme společně putovat čistou přírodou, nechat působit přírodní síly nebo navštívit
některá ze silných energetických míst v okolí.
Ze zkušenosti se klient v přírodě snáze rozpovídá o tématech, která ho tíží, je více uvolněný, není tlačen časem k odpovědi... Příroda pomáhá léčit, správným dýcháním se dostáváme blíže k duši.
Přímo blahodárně působí na duši zvuky přírody a rozmluvy nebo mlčení, které mnohdy dá člověku odpovědi,
aniž by se musel ptát...


Putování po silných energetických místech, studiu informací o energetických meridiánech a významných akupunkturních bodech krystalické mřížky planety Země se věnuji po celý tento rok. Vše se snažím zpracovávat a prostřednictvím prezentací bych Vám ráda zprosředkovala své prožitky a zkušenosti.
První besedování proběhne po mém pobytu v Peru, které je v letošním roce velmi silnou studnicí spirituálních
energií, termín upřesním koncem října 2012.
Od podzimu 2012 je součástí mé práce Komplexní regenerace a harmonizace fyzického, psychického a mentálního stavu klienta. Tato spočívá v nastavení správných parametrů a synergickém působení minerální a vitaminové báze v tělesných procesech, který je v dnešní době dost nedostatečný a má v energetickém nastavení podstatný vliv. Podaří-li se toto stabilizovat, člověk se jako zázrakem cítí méně unaven, má větší chuť k životu, dokáže se radovat i z obyčejných maličkostí. Také je v dnešní době důležité dbát na správný poměr spánku (alespoň pět hodin nepřerušeně v noci a hodinu mezi 13. a 16. hodinou), tímto docílíme výrazného zlepšení energie sedmé čakry a každodenní alespoň hodinový pobyt v přírodě pro energetizaci první čakry. Takto si může sám klient pomoci k obnově svých energocenter, k úplnému doladění a nastavení čakerního a aurického systému dochází během terapie. Každý z nás by měl mít ponětí o míře své emoční inteligence, záleží také na jaké úrovni má nastaven soucit, obojí jsou odrazové můstky pro správné fungování v nové době, kdy intuice, empatie a kreativita nabývá stále většího významu.
Transformace roku 2012 přináší postupné zvyšování frekvencí energie kolem nás a také prudké výkyvy klimatu. Lidé si stěžují na závratě, hučení, pískání v uších, bušení u srdce a jiné pocity, které tyto změny mohou v našem organismu vyvolat. Je to do jisté míry pro nás všechny zkouška, jak dalece vnímáme sami sebe, své pocity, abychom mohli dále jako součást přírody i v její nové podobě existovat.