UNÉST SVOJI REALITU

2. března 2014 v 18:30 | Iva |  ČlánkyKdyž zvažuji témata svých nových přednášek, říkají mi organizátoři, lidé chtějí změny, chtějí jít dál... nevědí však jak...
Změň život... to zní jednoduše, ale co s tím vším, co už kolem mě je?
Jedno je jisté, neplatí nic ze světa reklam, vyměnit realitu "starou za novou", to by si přál kdekdo...
Životy si tvoříme sami a dovolujeme všemu, co v nich máme, aby setrvalo, dokud to nepřijmeme jako naše dílo
(především to zlé, nepříjemné, nemocné, nefungující a neprospívající). V tu chvíli se z boje proti tomu stává součást
naší reality, kterou teď můžu vědomě snadněji změnit v opak (dobré, příjemné, zdravé, funkční a sobě prospívající).
Mnohé vzniklo kdysi z naší nevědomosti, nezkušenosti, posunutých hranic našeho sebevědomí, nelásky k sobě a strachu,
jak to zhodnotí a odsoudí druzí. Pak se to už nabaluje jako sněhová koule, ta nás zatláčí a dusí. My si říkáme, co ještě přijde?
Impulsem něco změnit ale pro mnohé bývá až nějaká tragedie. Mnoho klientů žádá o terapii poté, co řeší třeba problém rakoviny v rodině, u blízkého přítele nebo sami u sebe. Především je trápí strach, že onemocní taky nebo že na nemoc zemřou. Povídáme si o příčině vzniku nádoru, většina z nich je důsledkem energetické nerovnováhy druhé čakry, neodpuštění a nevyváženého vztahu lásky k sobě a ostatním. Tito lidé by se pro druhé rozdali, jsou doslova závislí na lásce druhých, sami uvnitř jsou zahořklí a ublížení, v těle zuří vnitřní boj, ten ale není viditelný, jejich maska "dobrého člověka" to nedovolí. Pravdou se však stáváme, i když nechceme. Buňky se díky nevraživé energii začnou nekontrolovatelně množit, kvasit a požírat navzájem. Vznikat to může celá léta...
Mnohé to překvapí, měl ten dotyčný být raději sobec a druhým nesloužit? A tady je právě nepochopení významu služby druhému. Závislost na lásce druhých není službou druhým, ta vychází z bezpodmínečnosti.
1. Etika k sobě samému a význam hodnot života jako je vděčnost, pokora, soucit, pochopení a odpuštění je prvním zásadním krokem ke změně reality a kvality života člověka bez ohledu na věk, pohlaví nebo stav zdraví.
Všechno jsou to atributy, které lze vyjádřit mnohem úspěšněji srdcem, hlavu na to není třeba. Znamená to, nejprve správně pochopit jejich význam, pak těmito kvalitami "být" a teprve pak se pustit do světa druhých, vyjadřovat je a tak jim sloužit úplně jinak než dřív...
2. Druhým zásadním bodem změny reality života je vytvoření místa, prostoru a času, kdy si dovolím "pozornost sama k sobě". Ztišení, zklidnění od tempa života, trochu prostoru si uspořádat "jak to mám", usebrání, meditace, odpoutání...
Toto je pro mnohé klienty oříšek.Tady se vyplatí vytrvalost a důslednost. Zkrátka důležitější je pocit "jak se cítím" než jak mě vidí druzí.
Mnozí oponují: Nejsem pánem svého času (tak se to projeví často vysokým tlakem, močovými potížemi a nespavostí...)
To si nemůžu dovolit (časté infekty HCD nebo alergie, kožní reakce...)
Život je tvrdý a tak já musím být stejný (anemie a artritidy a revmat. potíže...)
Raději to zkousnu ( zubní záněty a bolesti za krkem...)
Vše pro druhé, ať je vidět, že je mám rád, proto se starám ( potíže se slinivkou, cukrovka nebo krevní nemoci, borelióza, chlamydie...)
Nechci to řešit, spolknu to, nerad se hádám ( trávicí potíže, gastritida, vředy dvanácterník, průjmy, colitida)
To mu nikdy nezapomenu, tolik mi ublížíl (tlusté střevo, chronická zácpa, polypy...)
Jsem už takový, takoví jsme všichni v našem rodě, změny nejsou nic pro mě ( klouby hlavně kyčle a kolena, křečové žíly a hemeroidy, záněty šlach, karpální tunel, celkové omezení pohybu těla značí nepohyblivost ducha).
Nerozumíme svým nemocem, neučíme se z jejich příčin. Už Ježíš říkal, že nevědomost plodí strach, ten kontrolu a následně boj. A tak raději bojujeme proti nemocem, preventivně stále dokola kontrolujeme jejich příznaky než bychom je pochopili a netvoříli nemocem podmínky a tudíž je odložili! Mluvíme o nich jako o přízracích a důsledcích doby a ne jako o dílech své nevědomé tvorby! Dokonce se proti nim lze dnes pojistit, dočtete se, že v budoucnu bude mít každá osmá žena rakovinu prsu... Copak pojištění nás před tím ochrání? Iluzorní představa a taky další uměle vytvořený "strachový program" do naší mysli, systém ví jak na nás...
Pokud se necháme unášet mainstreamovými informacemi, nepřetržitým proudem našich činností a nevytvoříme si určitý nevelký prostor pro sebe a rekapitulaci "jak to mám, jak se cítím, vyjadřuji vše a naplno? ", pak se nám realita života nezmění a nečekejme změnu ani zvenčí. Zodpovědní jsme každý sám za sebe a volba je také na nás!
Toto přibrždění mi umožní zjistit "kdo jsem". Tam někde uvnitř často bývá někdo "dost odlišný" od toho koho venku hrajeme. Dovolme mu vyjít ven bez masky a vše co nám energeticky neodpovídá, samo začne odcházet. Někdy pravdivost a skutečně vyjádřené "Já" přinese oběti, jsou to však torza toho života, který jsme se rozhodli dál nežít.Ztratíme třeba pozici v práci nebo rodině, partnera, přátele, majetek anebo nemoc, která nás léta trápila... Vznikne však "čistý" prostor pro vstup nového, plně odpovídajícího nám, takovým jací skutečně jsme.
Tady jsme splnili úkol roku 2013. Tento rok je zaměřen na tvorbu nového žití v realitě (čtverka na konci).
Už víme k čemu máme používat naše srdce. Tam jsme se probudili k bdělému pozorování toho, jak se nám daří měnit
staré za nové, do jaké míry jsme schopni kombinovat už zmíněné atributy vděčnosti, pokory, soucitu, pochopení a odpuštění a udatně je dávat najevo okolí. To umožní vysílat srdci energii násobně silnější než naše mysl. Nebudeme mít
potřebu "být v čase" (minulosti nebo budoucnosti) budeme pouze "teď". Přítomnost má úžasnou kvalitu, není zde strach, když se nebudete bát, nebudete bojovat, reagovat, hodnotit ani soudit. Jen "Budete Teď" a to Vám přinese něco nového: "vnitřní klid", ztišení jiné kvality než znáte. Já toto poznání u sebe hodnotím jako to nejvíce "vyživující" pro novou kvalitu života. Příště něco více k prožívání reality energetickým srdcem a významu jednotlivých jeho atributů.
sepsala iva 10-03 2014

VŠICHNI MÁME SVOBODU VYTVOŘIT SI SVOU VLASTNÍ BUDOUCNOST.
Sri Chinmoy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama