Prosinec 2016

TEN NEJLEPŠÍ DÁREK- NOVÝ SMYSL VÁNOC

31. prosince 2016 v 22:24 | Iva |  Mé cesty po silových místech

Vše začalo naší cestou do rakouského Solnohradska letos v listopadu. Vydali jsme se s přáteli, nakonec jako obvykle bez plánů a očekávání, na další cestu. Místo, kam příště zavítáme, nám přijde zcela přirozeně vždy na konci té předcházející cesty. Načasováno jsme měli skvěle, v tomto podzimním období jsou Alpy zcela vylidněné, vše je uzavřeno, rakušané nyní čerpají dovolenou, aby se dostatečně nadechli před náročnou zimní sezónou.


Penzion, aniž bych tušila, když jsem ho před časem zabukovala, ležel pár desítek metrů od prastarého keltského hradiště, jednoho z největších v oblasti Solnohradska. Vesnice Bad Dürrnberg nás ihned okouzlila. Leží na rozsáhlém solném dole nad řekou Salzach, z náhorní vyvýšeniny keltského obětiště je výhled na nedaleké město Salzburg. Vše je tady zaměřeno na keltskou historii a její odkaz současnosti. Vesnice je dokola obklopena alpskými vrcholy, od řeky Salzach ční nad vesnicí dva skalnaté štíty, které nás na první pohled zaujaly. U úpatí Kleine a Große Barmstein leží stará zřícenina hradu Thürndl, obora plná jelenů a starý kouzelný les plný zvláštních kamenů. Jelen patří k zásadním božským symbolům Keltů. Vylézt nahoru na skálu Barmstein byl vrcholný zážitek pro nás všechny. Čistý přítomný okamžik, vše pod nohama klouzalo a začínalo opět sněžit, bylo třeba být pouze v sobě! Ale ten pocit, když jste konečně nahoře... hluboké propojení na všech úrovních. A najednou přišla informace o účelu cesty.
Proč jsme zrovna tady... Proč se zajímat o Kelty... Jak letos pojmout konec roku ...

ZÁPAD SLUNCE NAD BAD DüRRNBERGEM
KELTSKÁ VESNICE

Přes vrchol skály vede státní hranice s Německem. Ta vede také solným dolem a vůbec jsme ji překračovali několikrát za den. Jako v pohádce Tři veteráni. Byl to zvláštní pocit, že ještě před lety toto nebylo bez povolení možné. Je skvělé si uvědomit, v jak úžasně svobodné době žijeme. Existují tedy ještě vůbec hranice?
Také naše výprava do podzemí nejstaršího solného dolu a plavba lodí po podzemním slaném jezeře byla pocitově přínosná. Podzemí milujeme a cítíme se zde skvěle. Keltové zde těžili sůl již před dvěma a půl tisící lety.

KLEINE BARMSTEIN VRCHOLOVÁ

Sůl se tak stala pro Kelty významnou možností obrovsky rychlého růstu ve všech oblastech. Jejich obchodní duch se solí je spojen také s rozvojem keltských sídlišť na území Čech. Zejména s oblastí Šumavy, Prahy a Českého středohoří, na Moravě pak okolí Jantarové stezky, kdy v této souvislosti vznikala keltská oppida, jako strážci této významné mezinárodní obchodní cesty, propojující Balt s Jadranem. A najednou to bylo tady, můžeme energeticky propojit toto místo s "nám tak blízkým" Svatým Hostýnem. Vybavili jsme si také všechna ta místa v okolí Zlína, spjatá s touto tradicí, a uvědomili si tu úžasnou synchronicitu událostí.


Vrátili jsme se prosyceni keltským duchem a přišla tak výzva.
Jak to vlastně je s tradicí VÁNOC?
Jak se nejlépe rozloučit se starým rokem?
Ano, bude to letos na Hostýně a uspořádáme Slunovratový rituál.
Bude v keltském symbolickém pojetí, zasvěcený živlům planety Země.


Silně jsem po návratu cítila, že potřebuji vnímat letošní vánoční čas jinak než dřív.
Bylo to velmi reálné, protože jsem se najednou často setkávala s lidmi,
kteří mi tyto samé pocity spontánně sdělovali.
Takže tato možnost visela ve vzduchu pro všechny citlivé bytosti, jen to učinit!
Najednou se přede mnou objevily všechny ty staré pocity a roky prožívané chvíle, jakýsi "pseudostres" z nakupování dárků, pres chronologického času, zda se vše stihne, pocity plné rozporů a nutnosti se alespoň na svátky zklidnit, přejídání a nucené rodinné navštěvování... vše pohltila velká bublina a uletěla někam nahoru. Rozloučila jsem se a za vše poděkovala.
Bylo mi lehko. Naše svoboda spočívá v tom, umět si vybrat. Rozhodla jsem se letos prožít vánoční čas skutečně v klidu. Štědrovečerní večeře v kruhu své rodiny zůstala z tradice jako jediná.
Toužila jsem vnímat skutečnou podstatu konce starého slunečního cyklu, velmi tenkou hranici prostupnosti temnoty, zrod nového Slunce. Mít na vše prostor, rozjímat, toulat se venku a vnímat sebe jako součást toho všeho.
Tímto jsem se obdarovala letos. JE TO TEN NEJLEPŠÍ DÁREK.


Příprava na zimní Slunovrat ke mě přivála mnoho dalších informací o konci roku,
tak jak ho vnímali Keltové a staří Slované.
V tomto duchu jsem pro své přátele připravila obřad na 21.prosinec.
Pár minut do úvrati Slunce nás dvanáct vystoupalo na Svatyni Hostýna a
večer pak následoval ohňový rituál pro živly v kamenném kruhu v Dobroticích.

Jsem vděčná, že mi mé cesty umožňují SE ROZPOMENOUT.
Děkuji, že mohu svobodně ODKLÁDAT vše zatěžující,
abych prožila Vánoční čas OPRAVDOVĚ, ZASVĚCENĚ,
S ÚCTOU KE ZNOVUZROZENÉMU SVĚTLU.


SEMINÁŘE LEDEN 2017

31. prosince 2016 v 17:56 | Iva |  Kurzy


Sobota 7. leden 2017 CELODENNÍ SEMINÁŘ " SOULAD PRINCIPŮ V NÁS"

Navazující interaktivní seminář na závěrečnou přednášku v prosinci 2016.
Stěžejním tématem je tvorba reality našeho života, pochopení,
jak důležitá je pozornost k záměru,
bez kterého nelze tvořit, vlastní odpovědnost,
harmonie polarit uvnitř nás a
v neposlední řadě důvěra a klid ve světě,
kde místo iluzorně předkládaného pocitu bezpečí,
odjakživa vládla nejistota.
Ateliér RD Lužkovice Hvozdenská 86, 76311 Zlín
Rezervace nutná, max. počet 10 osob
Cena: 1300 Kč


Sobota 14. ledna 2017 CELODENNÍ SEMINÁŘ "ARCHETYP MATKY II."

Pro všechny, které oslovila přednáška Archetyp matky
a uvědomují si důležitost toho, jak chápeme stěžejní životní témata.
A to narození, smrt, mateřství nebo rodičovství.
To, jak kvalitně žijeme své životy závisí na tom,
jakým způsobem se nám podařilo rozvázat smlouvy,
které máme uzavřeny v životě pouze na dobu určitou.
Smlouva s matkou je tou nejzásadnější.
A tak někteří, ač už dávno jsou sami rodiči, stále plní povinnosti dítěte
a energeticky chřadnou, ačkoliv jim to dávno nepřísluší.
Seminář je určen i pro ty z Vás, kteří jste neabsolvovali první část semináře na podzim 2016.
Ateliér RD Lužkovice Hvozdenská 86, 76311 Zlín
Rezervace nutná, max. počet 10 osob
Cena: 1500 Kč

PŘEDNÁŠKY JARO 2017

31. prosince 2016 v 17:19 | Iva |  Přednášky
Nová témata a termíny vypíšu během ledna 2017

TANDEMOVÉ LÉČENÍ "DECH ŽIVOTA"

29. prosince 2016 v 21:19 | Iva |  Tandemové léčení

TANDEM ZNAMENÁ "V PÁRU".
Jak toto společné léčení vlastně vzniklo...
Seznámili jsme se na sklonku roku 2012. Ivoš je chiropraktik a homeopat. Chodil pravidelně na mé přednášky o silových místech a snažil se získat moji pozornost. Nešla přehlédnout jeho snaha zachránit snad všechny ženy kolem dokola. Až později jsem se dozvěděla, že jediná kterou nezachránil, byla jeho máma. Zemřela, když mu bylo třináct. A právě to ho uvěznilo v této roli. Hraje ji ale naprosto dokonale.
Ač se pohybuji v medicíně přes třicet let a poznala jsem mnohé techniky fyzioterapií, tu jeho jsem od počátku obdivovala. Dokáže během pár dotyků zaktivizovat energii v celé energetické dráze, nastolit rovnováhu mezi jednotlivými neurofasciálními strukturami a hlavně pracovat se zablokovanou buněčnou pamětí. Primář zlínské rehabilitace o něm tvrdí, že předběhl rehabilitaci o století. Jeho ruce "vidí". Je přesný a v okamžiku se tak pomocí správně zvoleného spouštěcího bodu rozpouští kila bolestí, které si v těle klient napěstoval. Nejde pouze o bolest fyzickou, ale především emoční. Tady nastupuji jako emoční průvodce já. Společně jdeme až ke kořenu bolesti, což je vždy informace v buněčné paměti klienta.
Časem se z nás stali partneři. Cestovali jsme společně po pyramidách a silových místech a vzájemně si pomáhali jít každý směrem k sobě. Mnoho pocestných prošlo pod Ívovýma rukama a já tak nějak "jenom" vše pozorovala.
Pak přišel jeden z letních Slunovratů v Haluzicích u Karaimi. Den poté, když jsme po ránu na bubnovacím podiu popíjeli kafé, nás oslovil jeden mladý muž a požádal o pomoc. Byl to plegik a pohyb mu činil velké bolesti. Ukázalo se, že potřeboval uvolnit vazy a především pochopit zdroj své zatuhlosti, té emoční. Hoch odcházel jako znovuzrozený, doslova poskakoval radostí...Tihle lidé nemají potíž se projevit navenek. Co to vyvolalo dále? Začala se tvořit dlouhá fronta zájemců. Od této chvíle se zrodil náš společný TANDEM.
Popis Tandemového léčení : Ivo nejdřív zmapuje fyzický stav a uvolní tok energie. Mým úkolem je nacítit a vnímat emoční odpovědi těla klienta. Praxí jsem se naučila vidět celý příběh. Jako energoterapeutka pak klienta navedu, aby porozuměl proč tomu tak je, aby "tady a teď" nechal být emoční bolest a sám ze své vůle si následně opravil informační vzorec v buněčné paměti. Ivoš vše doopraví v příslušné energetické dráze a klient cítí velkou úlevu. Terapie řeší akutní bolesti, kdy klasické metody stagnují, je velmi vhodná v případech starých, ale aktivních jizev, zatuhlin po chirurgických zákrocích nebo po těžkých úrazech, kdy bývá tok energie roky blokován.
Dech života je v nemocném místě opět obnoven! Na závěr zprůchodníme klientovi všechna centra příjmu energie, tak jeho organizmus vnímá příliv energie od nohou a od hlavy, ty se postupně propojí v oblasti srdečního centra. K naší práci používáme také terapeutické nástroje a ladičky.
Terapie trvá půl druhé hodiny. Klient leží oblečen na lůžku.
Naprosto jedinečným kritériem této metody je vzájemné propojení všech tří úrovní léčby.
Té základní fyzické, emoční a mentální. Vše je zde vědomě sladěno s úrovní energetickou.
Terapie probíhá v prostorách RD Hvozdenská 86, 763 11 ZLÍN - LUŽKOVICE,
kde chiropraktik IVO BABÍK provozuje reponace pohybového aparátu.
Objednávky termínů možné na tel. 728 087 118 nebo 608 842 413.
Cena je uvedena v ceníku výše.


ZVUK JAKO ZÁKLAD VŠEHO

29. prosince 2016 v 10:05 | Iva |  Terapeutické léčení zvukem
článek se zatím připravuje...